9 نقطه ی حساس در بدن

نقاط حساس بدن

بدن انسان بسیار پیچیده و شگفت انگیز است اما با این حال نقاطی از بدن وجود دارد که بسیار حساس و اسیب پذیر هستن.شما با این نقاط حساس بدن میتوانید در دفاع شخصی بکار ببرید و خودتان را از دست مهاجمین در امان بدارید

عصب سیاتیک

1: عصب سیاتیک

این عصب بین ناحیه کشاله ران و زانو در خط میانی ران داخلی قرار دارد. ضربه شدید زانو باعث درد شدید ، شوک ، سرگیجه و عدم تحرک موقتی پا خواهد شد.

فک

2: فک

ان را با پشت دست خود بزنید. فرد پس از تحمل ضربه به فك ، می تواند هوشیاری خود را از دست دهد. با چنین ضربه ای ، سر چنان تند می چرخد ​​که مغز به معنای واقعی کلمه می لرزد.

دوسر

3: دوسر

ضربه به سر دو سر باعث درد شدید و فلج موقتی بازو می شود. گاهی اوقات یک آرامش غیر ارادی انگشتان دست ایجاد می شود ، که می تواند گرفتن حمله کننده را شل کند.

شبکه بازویی

4: شبکه بازویی

ضربه شدید به این ناحیه باعث درد شدید و احساس بی حسی در دست می شود. یک ضربات سخت شدید که در زیر آن وارد شده است می تواند قلاب را بشکند. یک عارضه جانبی معمولی از یک شکاف شکسته پارگی عصب خم بازوی است. این منجر به فلج فوری دست ، شوک و حالت تهوع می شود.

کشاله ران

5: کشاله ران

اعصاب زیادی در این ناحیه وجود دارد و بالای آن ، دستگاه تناسلی و مثانه را پیدا خواهید کرد. ضعف ضعیف به این ناحیه باعث واکنشی بسیار شدید خواهد شد. ضربه سخت می تواند مثانه را بشکند و شوک ایجاد کند.

چشم

6: چشم

اعتصاب به چشم یا فشار قوی روی هر دو چشم می تواند شخص را از بین ببرد. کافی است که اندکی روی چشم فشار وارد کنید و در نتیجه اشک زیادی به وجود می آید. سپس شانس فرار خواهید داشت تا اینکه مهاجم دوباره ببیند. از این تکنیک فقط به عنوان آخرین راه حل استفاده کنید.

دست

7: دست

دست انسان با تعداد زیادی انتهای عصب پر شده است. اگر ناحیه بین انگشتان حریف خود را به شدت فشار دهید ، آنها به احتمال زیاد آرامش خود را از دست می دهند و گرفتن آنها را تضعیف می کنند.

تیابلیس

8: عضله قدامی تیبیالیس

ضربه محکم به تیبیا ممکن است آن را بشکند. در نتیجه چنین ضربه ای ، آنها احساس درد می کنند که منجر به حالت تهوع و عدم توانایی قدم بر روی اندام می شود. اگر شکستگی بسیار شدید باشد ، شکاف های استخوانی می توانند رگ های خونی را پاره کنند. شوک ، حالت تهوع و بی حرکتی کامل تقریباً اجتناب ناپذیر است.

پاروتید

9: غدد لنفاوی پاروتید

در اینجا شما 2 انتخاب دارید: 1-انگشت یا یک فالانژ دوم از انگشت خم شده پشت گوش را به آرامی فشار دهید تا در گودال بین فک و گردن ، یا کمی بالاتر از روند ماستوئید قرار بگیرید. 2-گرفتن گوش را در یک مشت بگیرید – ممکن است لازم باشد که کف گوش را با کف دست خراش دهید. لوب را از پایین به بالا بچسبانید ، گوش را به سمت بالا و به سمت خود بچرخانید.

لقد زدن به بیضه

اما شکنندگی های دیگری نیز وجود دارد که از انتهای عصب و اندام های داخلی توسط استخوان محافظت نمی شود. به خاطر داشته باشید که این ضربه ها می تواند منجر به خسارت جدی و حتی مرگ دشمن شود. از آنها استفاده کنید فقط در صورت خطر جدی.

هیچگاه به عضلات بازو، ران، شکم و سینه ضربه نزنید. زیرا این مناطق ماهیچه هستند و تاثیری بر حریف ندارند. فقط و فقط به نقاط حساس بدن ضربه وارد کنید.

بیشتر بخوانید: دفاع در خفتگیری خیابانی